گروه صنعتی رفیع | تولید و عرضه کننده تجهیزات پشتیبانی کابل برق

جعبه تقسیم روکار پلاستیکی؛ سایزبندی و قیمت

جعبه تقسیم روکار پلاستیکی؛ سایزبندی و قیمت

جعبه تقسیم روکار پلاستیکی؛ سایزبندی و قیمت

جعبه تقسیم پلاستیکی با پشتیبانی از ترمینال های مختلف باعث ایجاد انشعاب در مسیر سیم کشی برق می‌شود. این قطعات ارزشمند شرایطی را فراهم می‌کنند تا اتصالات داخلی باکس از محیط بیرون جدا شوند لذا امنیت شبکه کاملا افزایش پیدا می‌کند. جعبه تقسیم روکار پلاستیکی همانطور که از نام آن مشخص است بر روی سازه نصب می‌شوند بنابراین نیازی نیست آنها را در داخل سازه جایگذاری کنیم.

بدنه به نسبت محکم و مناسبی دارند. از طرفی به دلیل داشتن درپوش های پلاستیکی حداکثر محافظت را از محل اتصالات خواهند داشت. جزئیات بسیار زیادی را می‌توان برای این باکس‌ها برشمرد که در این مقاله به آنها اشاره می‌کنیم.

نوع پلیمر استفاده شده در جعبه تقسیم برق پلاستیکی

برخی از مدل های جعبه تقسیم روکار پلاستیکی ساخته شده از پلیمرهای ABS هستند. بنابراین آن مقاومت ساختاری که نیاز است از اتصالات داخلی باکس محافظت کنند را دارند. این ترکیبات پلاستیکی در یک فرآیند صنعتی و همچنین قالب گیری به شکل جعبه تقسیم در می‌آیند. نوع قالب‌ها بگونه ای تنظیم می‌شود که بتوان سایزبندی های مختلفی از این محصول را تولید کرد.

اگرچه این جعبه تقسیم‌ها ساخته شده از پلاستیک های ساختار یافته هستند اما تا حد مطلوبی باعث افزایش ایمنی اتصالات برقی می‌شوند. کابل های برق در محل ترمینال‌ها باید از تنش های محیطی نظیر گرد و غبار، ضربه، کشش، اعمال نیرو و مواردی از این قبیل دور باشند.

بنابراین شما می‌توانید بهره وری ایده آلی را از شبکه سیم کشی داخلی خود داشته باشید. جنس بدنه و درپوش جعبه تقسیم روکار پلاستیکی تماما از پلیمرهای معرفی شده است. اما برای اینکه درپوش‌ها بتوانند به بدنه اصلی متصل شوند نیاز به پیچ های فلزی دارند.

مقاله پیشنهادی:   جعبه تقسیم پلاستیکی و مزیت های آن

این پیچ‌ها در چهار گوشه قطعه درپوش‌ها را روی محفظه ثابت نگه می‌دارند. در مواردی که بخواهید به تغییر یا جدا کردن اتصالات بپردازید به راحتی و در کمترین زمان با برداشتن این درپوش‌ها قابل انجام است.

 

نوع پلیمر استفاده شده در جعبه تقسیم برق پلاستیکی

 

ابعاد جعبه تقسیم روکار

جعبه تقسیم روکار برای آنکه پاسخگوی شمار بالایی از ترمینال‌ها باشد معمولاً در ابعاد مختلف طبقه بندی می‌شوند. به طور کلی باکس هایی که قرار است از ترمینال های متعدد یا محل اتصالات پشتیبانی کنند قطعاً باید طول و عرض بزرگتری داشته باشند.

این ویژگی منحصر به فرد باعث می‌شود تا در طولانی مدت شبکه شما دچار عیب فنی نشود. سایزبندی هایی که در حال حاضر برای این محصول وجود دارد به شرح ذیل است :

  • ۶۰*۱۰۵*۱۰۵
  • ۵۵*۱۱۰*۱۵۰
  • ۷۰*۱۱۰*۱۵۰
  • ۶۰*۱۵۰*۲۰۰
  • ۷۵*۱۵۰*۲۰۰
  • ۱۰۰*۲۰۰*۲۵۰
  • ۱۲۰*۲۲۰*۳۰۰
  • ۱۸۰*۲۲۰*۳۰۰

هر کدام از این ابعاد به ترتیب از سمت راست به چپ معرف عمق یا ارتفاع ، عرض و طول جعبه تقسیم برق پلاستیکی روکار هستند. باکس هایی که ارتفاع بیشتری دارند می‌توانند تعداد بیشتری از کابل های برق را به یکدیگر اتصال دهند. اینکه شما کدام یک از این محصولات را انتخاب کنید کاملا تخصصی است.

به طوری که میزان انشعابات در مسیر سیم کشی و شمار اتصالات تعیین کننده این موضوع است. خوشبختانه ابعاد جعبه تقسیم روکار پلاستیکی و جعبه تقسیم توکار بسیار گسترده است. لذا محدودیتی برای اجرای پروژه‌های مختلف نخواهید داشت.

 

امکان استفاده از جعبه تقسیم روکار پلاستیکی در محیط های باز

 

امکان استفاده از جعبه تقسیم روکار پلاستیکی در محیط های باز

جعبه تقسیم روکار پلاستیکی از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است. مهمترین المان در ساختار این محصول ضد UV یا اشعه خورشید بودن آن است. پس شما بدون مشکل می‌توانید این باکس‌ها را در محیط های باز استفاده کنید. این نوع پلیمر چگالی بسیار بالایی دارد.

مقاله پیشنهادی:   بهترین تولید کننده سینی کابل در تهران | کیفیت بالا و ارزان

لذا اشعه مخرب خورشید نمی تواند باعث خشکی و ترک و یا به عبارتی تغییر رنگ جعبه تقسیم برق پلاستیکی شود. ویژگی بعدی داشتن نوارهای آب بندی در کنار در پوش‌ها است. این نوارها غالباً از جنس پلیمرهای نرم هستند و می‌توانند یک محفظه کاملا ایزوله و بسته ای را برای اتصالات فراهم کنند.

زمانی که شما درپوش را بر روی بدنه جعبه تقسیم روکار پلاستیکی قرار می‌دهید این نوارها به هم فشرده می‌شوند. در نتیجه نه تنها سیالات نمی توانند به داخل باکس نفوذ کنند بلکه ریزگردها و گرد و غبارها نیز باعث آلوده شدن داخل باکس نمی شوند.

جعبه تقسیم روکار پلاستیکی چگونه به بازار عرضه می‌شوند؟

بسته بندی جعبه تقسیم روکار پلاستیکی به گونه ای است که شما مجموعه قطعات شامل پیچ‌ها، واشرها، درپوش و بدنه جعبه تقسیم را در اختیار دارید. همچنین این باکس‌ها دارای یک پوشش سلیفون هستند که باعث می‌شود در زمان حمل و جابجایی آسیب خاصی به آنها وارد نشود.

البته در برخی از مدل های جعبه تقسیم روکار نوع بسته بندی به صورت تعدادی است. یعنی در هر بسته می‌توانید سایزبندی های بزرگ تا کوچک را داشته باشید. این ویژگی‌ها رویکرد خرید جعبه تقسیم را بسیار سهل و آسان می‌کند و افرادی که می‌خواهند پروژه های سیم کشی گسترده‌ای را انجام دهند به سرعت به انتخاب بسته های باکس می‌پردازند.

 

جعبه تقسیم روکار پلاستیکی چگونه به بازار عرضه می‌شوند؟

 

کاربردهای جعبه تقسیم پلاستیکی

جعبه تقسیم روکار پلاستیکی کاربردهای بسیار گسترده‌ای دارد. شما می‌توانید آنها را به عنوان جعبه تقسیم برق خانگی و حتی در پروژه های گسترده تر مانند سیم کشی های مخابرات، محیط های تجاری و صنعتی استفاده کنید. روکار بودن این باکس‌ها یک مزیت مهم تلقی می‌شود. زیرا مدیریت آنها سریعتر و آسانتر خواهد شد.

مقاله پیشنهادی:   سه راهی لوله برق؛ تکمیل کننده اتصالات لوله برق در ساختمان

تنها نکته ای که در به کارگیری جعبه تقسیم‌ها باید لحاظ کنید این است که آنها را در یک موقعیت صحیح و در فضای مناسب به سازه متصل کنید تا در معرض تنش های کمتری قرار بگیرند. البته کاربری صنعتی آنها محدودیت های خاص خود را دارد.

اگر می‌خواهید به انشعاب گیری برق در فضای صنعتی بسیار پرتنش بپردازید حتما باید از جعبه تقسیم گالوانیزه و نمونه های فلزی یا جعبه تقسیم آلومینیومی استفاده کنید. نوع محیط و فضای پیرامون تعیین کننده جنس مناسب جعبه تقسیم خواهد بود.

قیمت جعبه تقسیم روکار پلاستیکی

شرکت های داخلی مختلفی در حال تولید جعبه تقسیم روکار پلاستیکی هستند. برای این که جو رقابتی مناسبی به منظور کسب مشتریان بیشتر ایجاد شود معمولاً این باکس‌ها با قیمت مقرون به صرفه و ایده آلی به بازار عرضه می‌شوند. لذا شما نباید نگران قیمت جعبه تقسیم روکار پلاستیکی باشید. علاوه بر این تفاوت قیمتی نیز رابطه مستقیمی با سایز آن‌ها دارد. در مجموع همگی در یک رنج مناسبی قرار دارند.

خرید انواع جعبه تقسیم از گروه صنعتی رفیع

نمونه های مختلفی از انواع جعبه تقسیم‌ها از نوع پلاستیکی، آلومینیومی، گالوانیزه در گروه صنعتی رفیع تولید می‌شود. هر کدام از محصولات طبق استاندارد های تعریف شده طراحی شده اند. بنابراین می‌توانند امنیت پروژه را افزایش دهند شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد قیمت محصولات و همچنین کسب مشاوره تخصصی با کارشناسان ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین محصولات


گلند کابل برنجی

گلند کابل برنجی

آخرین مقالات