گروه صنعتی رفیع | تولید و عرضه کننده تجهیزات پشتیبانی کابل برق

سه راهی لوله برق؛ تکمیل کننده اتصالات لوله برق در ساختمان

سه راهی لوله برق؛ تکمیل کننده اتصالات لوله برق در ساختمان

سه راهی لوله برق؛ تکمیل کننده اتصالات لوله برق در ساختمان

اتصالات لوله برق می توانند برای ایجاد انشعاب و نصب لوله ها با زاویه های مختلف مورد استفاده قرار گیرند. یکی از انواع این اتصالات، سه راهی لوله برق است که در کنار داشتن دو انشعاب خروجی، دارای زاویه نیز می باشد.

بنابراین، این محصول هم به عنوان یک لوله اتصال دهنده خم دار قابل استفاده است، هم می تواند به عنوان یک لوله با دو انشعاب خروجی و یک انشعاب ورودی مورد استفاده قرار گیرد. اگر می خواهید بیشتر با این محصول و کاربرد آن آشنا شوید با ما همراه باشید.

معرفی سه راهی لوله برق

قبل از اینکه بخواهیم در مورد سه راهی لوله برق صحبت کنیم، باید در مورد لوله های فولادی برق حرف بزنیم که می توانند به این سه راهی ها متصل شوند. گاهی اوقات نیاز است که برای عبور کابل و سیم های الکتریکی از لوله های خاصی استفاده شود تا از وارد شدن آسیب به کابل های برق جلوگیری شود.

به همین خاطر در چنین شرایطی از لوله فولادی برق استفاده می شود که ضمن محافظت از کابل ها، مقاومت بسیار بالایی در برابر شکستگی دارند.

سه راهی لوله برق یک اتصال برای این لوله ها است که هم برای ایجاد انشعاب مورد استفاده قرار می گیرد، هم می تواند باعث ایجاد قوس و خم در لوله های برق شود. بنابراین، هر زمانی که نیاز است یک لوله به صورت ۹۰ درجه به یک لوله دیگر متصل شود، می توان از این سه راهی ها استفاده کرد.

با توجه به اینکه در اکثر موارد ایجاد زاویه در لوله های برق الزامی است، می توانیم بگوییم که این سه راهی ها می توانند به صورت ضروری استفاده شوند.

مقاله پیشنهادی:   نردبان کابل عرض 40 سانت گالوانیزه و نکات مهم برای خرید آن

معرفی سه راهی لوله برق

منظور از سه راهی درب دار چیست؟

سه راهی درب دار یکی از انواع سه راهی های برق است که به صورت درب دار طراحی شده است. در واقع روی این سه راهی ها یک درب قرار داده شده که می تواند از ورود گرد و غبار، آلودگی و رطوبت به داخل اتصالات جلوگیری کند.

بدین ترتیب چون در بخش اتصال به لوله فلزی برق، هیچ فاصله ای وجود ندارد و سه راهی نیز به صورت درب دار تولید شده است، می توان آن را بهترین گزینه برای اتصالات برق شناخت. سه راهی درب دار لوله برق، می تواند برای مناطق پررطوبت و مناطقی که احتمال ورود آلودگی به داخل سه راهی وجود دارد، مورد استفاده قرار گیرد.

آیا برای هر لوله برقی نیاز به سه راهی است؟

یکی از سوالات رایج در مورد سه راه لوله برق، لزوم استفاده از آن است. این سه راهی ها می توانند به عنوان یک اتصال دهنده انشعابات کابل های برق مورد استفاده قرار گیرند. بنابراین، استفاده از آن ها در مواقعی که نیاز به ایجاد خم در لوله ها است، ضروری می باشد.

سه راهی های لوله با زاویه ۹۰ درجه طراحی و تولید شده اند. خم ایجاد شده در این محصولات به شما این امکان را می دهد تا کابل های مورد نیاز خود را پس از عبور از لوله برق به ورودی این سه راهی متصل کنید. سپس دو انشعاب از آن خارج نمایید. البته در مواردی که فقط نیاز به ایجاد یک انشعاب خم دار از لوله ورودی به لوله خروجی باشد، می توان از سه راهی استفاده کرد.

مقاله پیشنهادی:   رابط سینی کابل؛ انواع، سایز، قیمت

با توجه به اینکه برای استفاده از لوله های برق احتمال اینکه نیاز به ایجاد خم در این اتصالات پیدا می کنید و یا شاید مجبور شوید که از یک کابل، دو انشعاب خارج کنید؛ استفاده از سه راهی های درب دار می تواند برای هر سیستم برق کشی با لوله برق، ضروری باشد.

آیا برای هر لوله برقی نیاز به سه راهی است؟

قیمت سه راهی لوله

قیمت سه راهی وابسته به ضخامت سه راهی، ابعاد و اندازه آن دارد. با توجه به اینکه اکثر سه راهی ها از جنس آلیاژهای فولاد هستند، نوسان قیمت در این فلز می تواند تاثیر زیادی روی قیمت سه راهی درب دار داشته باشد. در نظر داشته باشید که کیفیت این سه راهی ها و پوشش دهی مقاومی که روی آن ها انجام شده است، اهمیت بسیار زیادی دارد.

بنابراین، بهتر است که در کنار قیمت به کیفیت سه راهی های درب دار لوله برق نیز توجه داشته باشید. در چنین شرایطی می توانید بهترین اتصالات را برای سیستم برق کشی ساختمان داشته باشید و از حداکثر مزایای استفاده از اتصالات بهره مند شوید.

گروه صنعتی رفیع؛ تولید کننده انواع سه راهی برای لوله برق

گروه صنعتی رفیع؛ تولید کننده انواع سه راهی برای لوله برق

با توجه به نیاز استفاده از انواع سه راهی لوله با سایزبندی ها و ضخامت های مختلف، گروه صنعتی رفیع اقدام به تولید این محصولات کرده است. این گروه صنعتی در زمینه تولید اتصالات لوله برق فعالیت های بسیار زیادی داشته و توانسته خدمات خود را به بهترین شکل به مردم عزیز ایران ارائه کند.

در صورت نیاز به خرید هر یک از انواع اتصالات لوله برق و یا لوله فولادی برق می توانید از محصولات تولید شده توسط این گروه صنعتی استفاده نمایید.

مقاله پیشنهادی:   قیمت جعبه تقسیم در بازار + ارزان‌ترین و گران‌ترین جعبه تقسیم

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین محصولات


گلند کابل برنجی

گلند کابل برنجی

آخرین مقالات