گروه صنعتی رفیع | تولید و عرضه کننده تجهیزات پشتیبانی کابل برق

انواع سینی کابل استیل و استفاده های آن

انواع سینی کابل استیل و استفاده های آن

انواع سینی کابل استیل و استفاده های آن

همان‌طور که می‌دانید کابل‌ها نقش بسیار مهمی در زندگی امروزه ما دارند. اگر نگاهی به گوشه و کنار خود نیز بیندازید قطعا انواع و اقسام کابل را مشاهده خواهید کرد. در بسیاری از مواقع تعداد کابل‌های موجود در منزل شما به قدری زیاد نیست که نیاز به استفاده از یک نظم دهنده در آنها احتیاج باشد. این در حالی است که در مکان‌هایی همچون نیروگاه‌های برق و مکان‌های صنعتی که نیاز به انرژی برق زیاد دارند وجود کابل‌های سنگین و در تعداد بالا کاملاً عادی است. تعداد این کابل‌ها و وزن آنها به قدری زیاد است که نیازمند یک ساختار جهت ایجاد نظم در آنها خواهد بود. نردبان کابل و در کنار آن سینی کابل استیل از جمله ابزارهایی هستند که می‌توانند وظیفه نگهداری و مدیریت کابل‌ها را در مکان‌های صنعتی بر عهده گیرند.

به طور کلی سینی کابل برق در مدل‌ها و متریال‌های مختلفی ساخته و به بازار عرضه می‌شود. از پرطرفدار ترین آنها می‌توان به سینی کابل استیل، رنگی، گالوانیزه گرم و سرد و البته پلاستیکی اشاره کرد. لازم به ذکر است که سینی کابل استیل به تنهایی نمی‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای ایجاد یک سیستم منظم احتیاج به انواع رابط خواهید داشت. همچنین برای ایجاد اتصال بین دو سینی کابل با هم از رابط سینی کابل نیز می‌توان بهره گرفت.

سینی کابل

اگر بخواهیم یک تشبیه از سینی کابل استیل داشته باشیم می‌توانیم آن را به رگهای بدن تشبیه نماییم. سیم و کابل به مانند رگ‌هایی هستند که جریان برق را در میان تجهیزات مختلف الکتریکی منتقل می‌کنند. از این رو محافظت و مدیریت آنها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. همان‌طور که اشاره کردیم سینی کابل از متریال مختلف و در اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شوند.

مقاله پیشنهادی:   پیچ و مهره نردبان کابل؛ برای ایجاد اتصالات قوی و پایدار

اما در بسیاری از مواقع به علت ساختار بسیار محکم و طول عمر بالا استفاده از سینی کابل استیل انتخابی مطلوب‌تر نسبت به دیگر جنس‌های موجود در بازار است. سینی کابل استیل به صورت مشبک و سوراخ شده در بازار موجود است. از این سوراخ‌ها می‌توان برای بستن سیم و کابل‌ها استفاده کرد. این در حالی است که این سوراخ‌ها باعث عبور راحت‌تر هوا از میان کابل‌ها شده و به خنک کردن آنها نیز کمک خواهد کرد. از سینی کابل استیل به طور کلی در تأسیسات الکتریکی صنایع و ساختمان‌هایی با نیاز کابل کشی زیاد و طولانی استفاده می‌شود. به علت اهمیت بسیار زیاد نظم کابل‌ها و البته موارد ایمنی می‌توان گفت که از سینی کابل استیل بیشتر در مکان‌های تجاری مرسوم است.

سینی کابل استیل به طور قطع یکی از تجهیزات بسیار پرکاربرد در تأسیسات الکتریکی به شمار می‌آید. از این سینی به جهت ایجاد نظم در کابل‌ها، انتقال نیروی برق از یک دستگاه به دستگاه دیگر و البته محافظت از سیم‌ها و کابل‌های موجود در برابر آسیب‌های مختلف استفاده می‌کنیم. توجه داشته باشید که در هنگام خرید سینی کابل استیل باید به جنس، ضخامت و نوع آن توجه ویژه داشته باشید.

خرید ساپورت سینی کابل از گروه صنعتی رفیع

مزایای استفاده از سینی کابل

همان‌طور که اشاره کردیم عملاً بدون وجود سینی کابل استیل، تبدیل‌ها و اتصالات سینی کابل امکان کابل‌کشی صحیح و منظم در مکان‌های صنعتی و تجاری وجود نخواهد داشت. اما موارد یاد شده تنها ویژگی‌هایی نیستند که با استفاده از یک سیستم نردبان کابل و سینی کابل می‌توانید از آنها بهره ببرید. به طور کلی ایجاد نظم اولین موردی است که پس از استفاده از تبدیل نردبان و نردبان کابل در محیط کاری خود مشاهده خواهید کرد. با استفاده از سینی کابل استیل می‌توانید در هر نقطه‌ای که سینی از آنجا رد شده است بدون کوچک‌ترین به‌هم‌ ریختگی کابل را وارد و یا از سینی خارج نمایید.

مقاله پیشنهادی:   راهنمای جامع اجزای سینی کابل؛ برای تجربه خرید موفق

محافظت از کابل‌ها در برابر عوامل محیطی همچون رطوبت، خاک گرفتگی و حرارت از دیگر مواردی است که می‌تواند هزینه‌های کابل‌کشی را در دراز مدت کاهش چشمگیری دهد. با وجود سوراخ‌های متعدد موجود در کابل عملیات گردش هوا به خوبی در میان کابل‌ها انجام خواهد گرفت. از این رو احتمال خطر آتش سوزی نیز در محیط به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت. همچنین از نظر محیط کاری نیز در مکان‌هایی که امکان قرارگیری کابل در کف یا کناره‌ها وجود ندارد می‌توان از یک سیستم سینی کابل استیل استفاده نمود.

مشخصات فنی سینی استیل

همان‌طور که اشاره کردیم سینی کابل استیل و تبدیل‌های آن در نمونه‌های مختلف و با استفاده از متریال‌های مختلفی ساخته و به بازار عرضه می‌شود. این سینی‌ها به طور کلی از عرض ۵۰ تا ۱۰۰۰ mm قابل خریداری می‌باشند. از نظر میزان ارتفاع نیز با توجه به نوع پروژه می‌توان نمونه‌هایی از ارتفاع ۴۰ تا ۱۵۰ mm را در بازار یافت کرد. با توجه به نوع کابل مورد استفاده و وزن آنها سینی کابل در ضخامت‌های متفاوتی از ۰.۷ میلیمتر تا ۳ میلیمتر قابل انتخاب است.

پایه سینی کابل با بهترین قیمت

تبدیل سینی استیل

همان‌طور که اشاره کردیم برای استفاده از تمام ویژگی‌های یک سیستم مدیریت کابل صنعتی نیاز به استفاده از انواع مختلف تبدیل خواهید داشت. به طور کلی از تبدیل سینی کابل برای ایجاد تغییر در زاویه، سطح و تقسیم کابل‌ها استفاده می‌شود. شناخت انواع مختلف تبدیل و اتصالات نردبان کابل باعث می‌شود تا بتوانید در هنگام طراحی ارتفاع و گردش‌های مختلف را با نوع مناسب قطعات یکسان سازی نمایید. استفاده بهینه از اتصالات باعث می‌شود تا یک کابل کشی منظم و مورد اطمینان تر را به اجرا در آورید.

مقاله پیشنهادی:   فروش لوله خرطومی پلاستیکی با بهترین کیفیت و سایزبندی کامل

گروه صنعتی رفیع

شما مشتریان گرامی می‌توانید در وب سایت گروه صنعتی رفیع علاوه بر مشاهده انواع سینی کابل نسبت به خرید انواع اتصالات نیز بپردازید. تمامی محصولات موجود در فروشگاه با بالاترین سطح کیفیت و استاندارد طراحی و در اختیار شما هم میهنان عزیز قرار گرفته‌اند. از این رو نگرانی از بابت کیفیت قطعات خریداری شده نداشته باشید.

اگر همچنان نیاز به راهنمایی به جهت خرید انواع سینی کابل استیل و قطعات مرتبط با آن دارید می‌توانید با استفاده از شماره تماس قرار گرفته در وب‌سایت با کارشناسان ما در تماس باشید. به لطف سال‌ها تجربه و تخصص، کارشناسان ما می‌توانند شما را در انتخاب بهترین نوع سینی کابل با توجه به پروژه مربوطه، شما را راهنمایی نمایند. تمامی محصولات موجود در وبسایت با تضمین سلامت و اصالت در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین محصولات


گلند کابل برنجی

گلند کابل برنجی

آخرین مقالات