گروه صنعتی رفیع | تولید و عرضه کننده تجهیزات پشتیبانی کابل برق

سینی کابل گالوانیزه سرد و ابعاد ساختاری آن

سینی کابل گالوانیزه سرد و ابعاد ساختاری آن

سینی کابل گالوانیزه سرد و ابعاد ساختاری آن

سینی کابل گالوانیزه سرد یکی از قطعات پرکاربرد برای پشتیبانی و حمل کابل های برق در سازه های صنعتی می باشد. با استفاده از این سینی ها می توانید کابل های برق را در ارتفاعات سازه و در مسیرهای مختلف مسیریابی و هدایت کنید. بستر فلزی سینی های کابل شرایطی را فراهم می‌کند تا به راحتی بتوانید یک سیستم حمایتی قوی و کاملاً امن را برای کابل های برق ایجاد کنید. از لحاظ نوع ساختار سینی های کابل در نمونه های مختلفی طراحی و تولید می شوند که شامل سینی کابل گالوانیزه گرم، سینی کابل گالوانیزه سرد و سینی های کابل استنلس استیل می باشد.

هر کدام از این ها متناسب با شرایط محیط و تنش های موجود در اطراف انتخاب می شوند. سینی هایی که به روش گالوانیزه سرد تولید می شوند معمولاً در یک فرایند خاصی با استفاده از رنگ های غنی از روی یا ترکیبات زینک پوشش دهی می شوند. البته ممکن است از پوشش های رنگی الکترواستاتیک نیز برای تولید این سینی ها استفاده شود.

تفاوت میان سینی کابل گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و استنلس استیل

میان سینی کابل گالوانیزه سرد و همچنین نمونه های گالوانیزه گرم و استنلس استیل یکسری تفاوتهای بسیار مهم وجود دارد. همانطور که می دانید فلزات خصوصا آلیاژهای فولادی مستعد زنگ زدگی هستند. به همین دلیل در فرایند تولید تجهیزات فولادی پس از طراحی و شکل های نهایی، آن ها را در یک فرایند جداگانه تحت عنوان گالوانیزاسیون مقاوم سازی می کنند. این المان منجر به آن خواهد شد تا فلزات در برابر فرایندهای شیمیایی نظیر زنگ زدگی و خوردگی مقاوم سازی شوند.

اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که شدت فرایند مقاوم سازی به چه صورت است؟ آیا در این خصوص درجه بندی خاصی وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که گالوانیزه سرد در برابر گالوانیزه گرم از لحاظ شدت و درجه مقاومت یک پله پایین تر قرار دارد. به بیان دیگر سینی کابل گالوانیزه گرم می تواند در محیط های با شدت خورندگی بالا و فضاهای صنعتی که رطوبت فزاینده دارند بهتر مقاومت کنند. در طرف مقابل سینی کابل گالوانیزه سرد مناسب محیط های کم تنش و با رطوبت حداقلی می باشند.

سینی هایی که از متریال استنلس استیل ساخته شده اند حتی از سینی هایی که دارای پوشش گالوانیزه گرم هستند در برابر زنگ زدگی مقاومت بیشتری دارند. اصولاً متریال استنلس استیل از فلزات آهن و همچنین درصد مناسبی از کروم و نیکل تشکیل شده است. این متریال ساختاری باعث می شود تا سینی کابل استنلس استیل به صورت ذاتی ضد زنگ باشد.

تفاوت میان سینی کابل گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و استنلس استیل

عرض سینی کابل گالوانیزه سرد

سینی کابل گالوانیزه سرد از لحاظ ابعاد عرضی تنوع بسیار بالایی دارد. لذا همین ویژگی ایده آل باعث می شود تا شما بتوانید شمار بالایی از کابل های برق را به طور همزمان در یک مسیر مشخص هدایت کنید. هر چقدر ابعاد عرضی یا سطح مقطع سینی کابل گالوانیزه سرد بزرگتر باشد شما از حجم بیشتری از کابل ها می توانید روی این سینی ها استفاده کنید. در ارتباط با سینی های کابل با عرض کمتر نیز این قاعده برعکس خواهد بود.  ابعاد عرضی استاندارد این سینی ها در اندازه های ۵۰ میلیمتر، ۱۰۰، ۱۵۰، ۲۰۰ ، ۲۵۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰، ۶۰۰، ۷۰۰، ۸۰۰، ۹۰۰ و ۱۰۰۰ میلیمتر می باشد.

همانطور که مشاهده می کنید ابعاد سینی ها بسیار وسیع و گسترده می باشد. در اغلب پروژه های صنعتی با توجه به نوع مسیریابی کابلهای قطور لازم است که از سینی های با حداکثر عرض استفاده کنیم. برخی از نمونه های این سینی ها در ارتفاعات پایین تر نصب می شوند تا عملیات انتقال با ایمنی بیشتری انجام شود. به بیان دیگر برای پشتیبانی از سینی های با عرض حداکثر معمولا از ساپورت های قوی تر استفاده می شود.

ارتفاع لبه کناری سینی کابل

ارتفاع لبه کناری سینی کابل

لبه های کناری سینی کابل گالوانیزه سرد متناسب با ابعاد سطح مقطع یا عرض سینی ها تغییر می کند. هرچه قدر عرض سینی کوچکتر باشد به همان نسبت ارتفاع لبه ها نیز کمتر خواهد بود. ابعادی که برای ارتفاع سینی کابل در نظر گرفته می شود در اندازه های ۴۰، ۵۰، ۶۰ و ۱۰۰ میلیمتر می باشد. لبه های کناری سینی کابل با این هدف طراحی شده اند که کابل های برق در یک مسیر مشخص بتوانند در داخل محفظه سینی به صورت پایدار باقی بمانند و دچار ریزش از محفظه سینی به بیرون نشوند.

اگرچه کابل ها را با استفاده از بند های مخصوص در سطح مقطع سینی متصل می کنند. اما این لبه های با ارتفاع بلند نیز در حفاظت فیزیکی سینی ها نقش بسیار زیادی دارند. این لبه ها نه تنها در انواع سینی کابل بلکه در دیگر تجهیزات پشتیبانی کابل مانند نردبان کابل و اتصالات نردبان کابل نیز وجود دارد.

ضخامت سینی های کابل

متغیر ضخامت به صورت کاملا کنترل شده برای سینی کابل گالوانیزه سرد و سایر نمونه های مشابه می باشد. ابعاد ضخامتی استاندارد برای این محصول در اندازه های ۱ میلیمتر، ۱.۲۵، ۱.۵ و ۲ میلیمتر می باشد. ضخامت های ۲ میلیمتر برای حداکثر عرض سینی کابل گالوانیزه انتخاب می شود. به عنوان یک قاعده کلی سینی هایی که دارای عرض بیشتری هستند به تبع آن ارتفاع و ضخامت بیشتری نیز خواهند داشت.

این هماهنگی ساختاری و ابعادی جزو قواعد کاملا مهندسی شده طراحی سینی های کابل می باشد. این تعدد ضخامت علاوه بر سینی های کابل در ارتباط با اتصالات سینی کابل نیز صدق می کند. در ارتباط با انتخاب قطعات اتصال دهنده این نکته را همواره مد نظر قرار دهید که متناسب با سایز و عرض سینی ها و به طور کلی ابعاد ساختاری سینی ها، قطعات اتصال دهنده را انتخاب کنید.

خرید تجهیزات پشتیبانی کابل از گروه صنعتی رفیع

خرید تجهیزات پشتیبانی کابل از گروه صنعتی رفیع

مشتریان گرامی می‌توانند متنوع ترین سایزهای سینی کابل گالوانیزه سرد، سینی های کابل گالوانیزه گرم، اتصالات سینی ها و نردبان کابل و همچنین طیف گسترده‌ای از ترانکینگ ها را با بالاترین کیفیت ساخت و کاملا استاندارد از گروه صنعتی رفیع خریداری کنند. کارشناسان و متخصصین این مجموعه سعی می کنند اطلاعات جامع و کاربردی را به منظور راهنمایی بیشتر در جهت داشتن یک خرید موفق به شما ارائه دهند. لذا شما می توانید جهت دریافت اطلاعات جزئی تر با این شرکت در تماس باشید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین محصولات


آخرین مقالات