گروه صنعتی رفیع | تولید و عرضه کننده تجهیزات پشتیبانی کابل برق

فروش لوله خرطومی پلاستیکی با بهترین کیفیت و سایزبندی کامل

فروش لوله خرطومی پلاستیکی با بهترین کیفیت و سایزبندی کامل

فروش لوله خرطومی پلاستیکی با بهترین کیفیت و سایزبندی کامل

بسیاری از پیمانکاران که در پروژه‌های متعدد کابل کشی و سیم‌کشی ساختمان فعالیت مستمر دارند با انواع لوله خرطومی پلاستیکی آشنایی کامل دارند و می‌دانند که این لوله‌ها تا چه حد می‌توانند امنیت و حفاظت فیزیکی ایده‌آلی را برای شبکه های کابل‌کشی و همچنین مسیریابی سیم‌های برق داشته باشند. اصولاً زمانی که می‌خواهیم سیم‌های برق را در یک مسیر مشخص هدایت کنیم باید از پوشش‌های ثانویه استفاده کنیم که یکی از آنها لوله خرطومی‌ها هستند.

اما قبل از آنکه بخواهیم به خرید این لوله‌ها بپردازیم باید در مورد ویژگی‌های ساختاری آنها ابعاد و سایزی که دارند و قطعات و اتصالاتی که در پروژه استفاده می‌شوند اطلاعات کاملی به دست آوریم. این مقاله می‌تواند راهنمایی برای شما باشد تا حدودی با این محصول آشنا شوید. پس به ادامه مقاله توجه فرمایید.

نوع طراحی و ساخت لوله خرطومی پلاستیکی بزرگ و کوچک چیست؟

لوله‌های انعطاف‌پذیر پلاستیکی با استفاده از مواد و طی فرآیندهایی ساخته می‌شوند تا دوام، انعطاف‌پذیری و محافظت از سیم‌ها و کابل‌های الکتریکی را فراهم کنند. این لوله ها که معمولاً از موادی مانند پلی وینیل کلراید (PVC) یا لوله پی وی سی برق، پلی اتیلن (PE) یا پلی پروپیلن (PP) ساخته می شوند، برای مقاومت در برابر شرایط محیطی مختلف مهندسی شده اند و در عین حال سیم کشی برق را به طور ایمن در بر می گیرند و مسیریابی می کنند.

ساخت لوله خرطومی پلاستیکی شامل چندین مرحله کلیدی است:

  • انتخاب مواد: مواد پلاستیکی با کیفیت بالا بر اساس دوام و مقاومت در برابر عواملی مانند رطوبت، مواد شیمیایی و درجه حرارت بالا انتخاب می شوند.
  • اکستروژن: مواد پلاستیکی انتخاب شده به دستگاه اکستروژن وارد می شود، جایی که گرم می شود و به شکل لوله در می آید. این فرآیند اکستروژن امکان ایجاد لوله هایی با ضخامت یکنواخت و سطوح صاف را فراهم می کند.
  • تقویت: در برخی موارد، لوله های پلاستیکی ممکن است با موادی مانند بافت فلزی یا نایلون تقویت شوند تا استحکام و انعطاف پذیری آنها افزایش یابد، به ویژه برای کاربردهایی که نیاز به محافظت بیشتر در برابر خرد شدن یا ضربه دارند. این ویژگی مرتبط با لوله خرطومی فلزی شیلددار است.
  • حالت موج دار: برای افزایش انعطاف پذیری و امکان خم شدن راحت تر، بسیاری از لوله های پلاستیکی دارای طراحی موجدار هستند که شامل تشکیل برجستگی ها یا شیارهایی در طول لوله خرطومی پلاستیکی است.
  • برش و بسته بندی: پس از تشکیل لوله ها و بررسی کیفیت آنها به طول های مورد نظر بریده شده و برای توزیع بسته بندی می شوند.

نوع طراحی و ساخت لوله خرطومی پلاستیکی بزرگ و کوچک چیست؟

ابعاد و سایز لوله خرطومی پلاستیکی

لوله خرطومی پلاستیکی در اندازه های مختلف برای محافظت و مسیریابی طیف وسیعی از انواع کابل ها و سیم کشی موجود هستند. اندازه لوله معمولاً به قطر آن اشاره دارد که حداکثر ظرفیت سیم هایی را که می تواند نگه دارد و محافظت کند تعیین می کند. اندازه های معمول لوله های انعطاف پذیر پلاستیکی از قطر ۱/۴ اینچ تا ۲ اینچ متغیر است، اگرچه اندازه های بزرگتر نیز ممکن است برای کاربردهای تخصصی موجود باشد.

انتخاب اندازه لوله به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله تعداد و اندازه کابل ها یا سیم هایی که قرار است مسیریابی شوند. محیطی که لوله در آن نصب می شود و هر کد یا مقررات خاصی که باید رعایت شود. اندازه‌های لوله کوچک‌تر برای کابل‌های جداگانه یا شمار سیم های کمتر مناسب هستند، در حالی که اندازه‌های بزرگ‌تر برای قرار دادن کابل‌های متعدد یا ضخیم‌تر ضروری هستند.

هنگام انتخاب اندازه مناسب لوله خرطومی پلاستیکی، ضروری است که وسعت سیستم سیم کشی را در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که در صورت نیاز فضای کافی برای کابل های اضافی وجود دارد. علاوه بر این، برای اطمینان از نصب مناسب و مدیریت کارآمد کابل، باید عواملی مانند شعاع خمش و انعطاف پذیری لوله در نظر گرفته شود.

استفاده از گلند برای اتصال لوله خرطومی برق

استفاده از گلند برای اتصال لوله خرطومی برق

یکی از قطعات پرکاربردی که همراه با لوله‌های خرطومی چه مدل‌های فلزی و یا پلیمری مورد استفاده قرار می‌گیرد گلندها هستند که در گروه انواع اتصالات قرار می‌گیرند.

گلند، وسیله ای است که برای اتصال ایمن و مهر و موم انتهای لوله به تجهیزاتی که به آن متصل است، استفاده می شود. پشتیبانی مکانیکی، کاهش فشار و محافظت در برابر گرد و غبار، رطوبت و سایر عوامل محیطی را فراهم می کند. گلندها معمولاً از فلز یا پلاستیک ساخته می‌شوند و در اندازه‌ها و طرح‌های مختلفی برای سازگاری با انواع و اندازه‌های مختلف لوله وجود دارند.

گلندها از بخش‌های مختلفی تشکیل شدند که هر کدام با ظرافت به نسبت کوچکی طراحی و ساخته شدند. شما می‌توانید با باز کردن این قطعات کوچک اما پرکاربرد با ساختار درونی آن ها شوید. در مجموع این قطعات با این هدف طراحی شده‌اند که کابل‌های برق و همچنین لوله‌ها خصوصاً مدل‌های خرطومی کاملا محکم و پایدار به تجهیزات دیگر از قبیل جعبه تقسیم‌ها و دیگر قطعات و باکس‌های برق متصل شوند.

اگر به هر طریقی از این گلندها استفاده نکنید. کابل ‌ها و لوله‌ها با کوچک‌ترین تنش و نیروی کششی کاملاً از محفظه جدا می‌شوند. در آن صورت آسیبی که به وجود می‌آید بسیار بیشتر و سنگین‌تر از هزینه ای است که برای نصب و اتصال قطعات گوناگون از قبیل گلندها صرف می‌شود. همانطور که اشاره شد این گلندها می‌توانند مستقیماً روی کابل‌ها قرار بگیرند و یا اینکه بر روی لوله‌ها نصب شوند. برخی از کابل‌ها به شکل آرموردار طراحی می‌شوند. گلندهای خاصی وجود دارد که سازگاری کامل با این نوع ساختار دارند.

متنوع‌ترین مدل‌های لوله خرطومی برق در گروه صنعتی رفیع

نمونه‌های گوناگونی از لوله خرطومی پلاستیکی در گروه صنعتی رفیع طراحی ساخته می‌شود. اما در مجموع پرکاربردترین لوله‌های فلکسیبل، لوله فلزی بدون روکش، لوله فلزی روکش‌دار هستند. البته لوله های آلیاژی مانند لوله فولادی برق نیز در این مرکز در سایزبندی‌های متعدد عرضه می‌شود. کارشناسان ما قبل از فروش یک مشاوره کاملی به مشتریان ارائه می‌دهند تا متناسب با پروژه‌ای که قصد اجرای آن را دارند بهترین و صحیح‌ترین محصولات را خریداری کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با این مرکز در تماس باشید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین محصولات


آخرین مقالات