گروه صنعتی رفیع | تولید و عرضه کننده تجهیزات پشتیبانی کابل برق

نردبان کابل آلومینیومی؛ ویژگی‌ها، مزیت‌ها و سایز

نردبان کابل آلومینیومی؛ ویژگی‌ها، مزیت‌ها و سایز

نردبان کابل آلومینیومی؛ ویژگی‌ها، مزیت‌ها و سایز

نردبان کابل آلومینیومی در گروه تجهیزات پشتیبانی کابل و سیم برق قرار دارد. این نردبان‌ها می‌توانند در بسیاری از پروژه های کابل کشی در فضاهای با شدت تنش کم تا متوسط استفاده شوند. اصولا نردبان کابل و همچنین سینی کابل کاربرد بالای در محیطهای صنعتی دارند اما جنس و متریال ساختاری متفاوت آنها تعیین می‌کند که هرکدام در چه فضاهایی به کار گرفته شوند.

طبیعتا تجهیزاتی که با استفاده از مواد اولیه و متریال آلومینیومی ساخته شده اند با نمونه هایی که از جنس فولاد گالوانیزه هستند تفاوت دارد. به همین دلیل ما باید بر اساس یکسری المان های فنی به انتخاب بهترین مدل بپردازیم.

نردبان کابل آلومینیومی در مقایسه با نمونه های فولادی گالوانیزه

همانطور که می‌دانید فلز آلومینیوم در قیاس با آلیاژ فولاد فاصله به نسبت زیادی دارد. اما این دلیل بر آن نمی شود که همه تجهیزات و قطعات پشتیبانی کابل از فولاد ساخته شوند. حتی ممکن است در برخی مواقع از مواد پلیمری نیز برای ساخت برخی از سینی‌ها استفاده شود. لذا این موقعیت نصب آنها است که تعیین می‌کند کدام یک از این لوازم را انتخاب کنیم.

در مجموع در فضاهای صنعتی پرتنش و محیط هایی که رطوبت بالایی دارند یا در فضای بیرون هستند و همچنین شمار کابل‌ها بالا است ترجیح بر این می‌باشد که از سینی و نردبان کابل فولادی گالوانیزه شده استفاده شود. چرا که این تجهیزات وزن بالایی را قادر به تحمل هستند و بهترین کارایی را دارند.

در طرف دیگر نردبان کابل آلومینیومی نیز مواقعی استفاده می‌شود که وزن بالایی در داخل محفظه نردبان وجود ندارد و می‌خواهیم شمار محدودی از کابل های با قطر پایین را در یک مسیر مشخص هدایت کنیم.

نردبان کابل آلومینیومی در مقایسه با نمونه های فولادی گالوانیزه

ویژگی‌ها و مزیت های نردبان کابل آلومینیومی

از آنجایی که نردبانهای کابل وظیفه مهمی برای حمایت از کابل های برق دارند باید یک ساختار استاندارد و ایده آلی داشته باشند. از جمله ویژگی هایی که می‌توان برای این نردبان‌ها ذکر کرد شامل موارد ذیل می‌باشد:

 • این نردبان‌ها می‌تواند در ارتفاعات سازه نصب شوند و یک سیستم پشتیبانی قوی ایجاد کنند.
 • بدنه محکم و مقاومی دارند اما در قیاس با نردبانهای کابل فولادی قدری پایین تر هستند.
 • سایزبندی های گوناگونی برای این نردبان‌ها طراحی شده است. بنابراین می‌توانید شمار بالایی از کابل‌ها را تا یک محدودیت خاص در سطح مقطع آن قرار دهید.
 • کاملا ضد زنگ هستند و در صورت استفاده در محیط های مرطوب دچار خوردگی، زنگ زدگی یا تغییر رنگ نمی شوند.
 • یک ساختار پله ایی دارند و براحتی می‌توانند وزن سیم‌ها و کابل‌ها را در صورت افزایش تعداد آنها تحمل کنند.
 • همراه با اتصالات مختلف عرضه می‌شوند. بنابراین فرایند نصب دقیق و ایمنی دارند.
 • نردبان کابل آلومینیومی همراه با درپوش است. در نتیجه یک حفاظت فیزیکی خوبی از کابل‌ها به عمل خواهد آمد.
 • وزن به نسبت سبک دارند بنابراین تکنسین های اجرایی می‌توانند به راحتی با این نردبان‌ها در جهت اتصال صحیح کار کنند و یک شبکه یکپارچه را شکل دهند.

انواع سایزبندی نردبان کابل آلومینیومی

انواع سایزبندی نردبان کابل آلومینیومی

برای مشخصات فنی نردبانهای کابل می‌توانید مقاله های نردبان کابل و لدر کابل را مطالعه فرمائید که اطلاعات جامعی در ارتباط با این محصولات ذکر شده است. اما در مورد نردبانهای کابل آلومینیومی برخی از شرکت‌ها به جهت نوع متریال ساخت که این محصول دارد یک سایزبندی متفاوت را در نظر می‌گیرند که کاملا مطابق با استانداردهای بین المللی می‌باشد.

به طور کلی چند متغیر را می‌توان برای معرفی سایز نردبان کابل آلومینیومی ذکر کرد که عبارتند از عرض سطح مقطع نردبان، عمق داخلی نردبان، ابعاد دیواره یا ریل و همچنین طول شاخه نردبان می‌باشد. در بخش ذیل بطور جداگانه هر یک را توضیح می‌دهیم.

 • عرض نردبان کابل از جنس آلومینیوم

عرض نردبان کابل آلومینیومی دقیقا ابعاد سطح مقطع این نردبان‌ها را نشان می‌دهد. به علارت دقیق تر پهنای نردبان را در بر می‌گیرد. این ابعاد شامل ۱۵۰ میلی متر تا ۹۰۰ میلی متر می‌باشد. برای انتخاب سایز مناسب شما باید شمار کابل‌ها و سیم های برق را در نظر بگیرید. هرچقدر این تعداد افزایش یابد باید سینی های با عرض بیشتر را انتخاب کنیم.

 • عمق یا ارتفاع داخلی نردبان کابل

ارتفاع بخش داخلی نردبان کابل آلومینیومی باید در یک حد استاندارد باشد. این ارتفاع از قسمت بالای نردبان تا پله‌ها می‌باشد. در نتیجه با ارتفاع دیواره یا قسمت بیرونی نردبان متفاوت است. این ابعاد شامل ۶۹ میلی متر، ۷۹ میلی متر، ۹۷ میلی متر و ۱۳۲ میلی متر است.

 • ارتفاع قسمت ریل یا کناره نردبان

ارتفاع قسمت خارجی نردبان دربرگیرنده قسمت ریل می‌باشد که برابر ۹۰ میلی متر، ۱۰۰ میلی متر، ۱۲۰ میلی متر و ۱۵۵ میلی متر است. قطعا با افزایش این قسمت عمق داخلی نیز بیشتر خواهد بود.

 • طول شاخه نردبان

نردبان کابل همانند نمونه های گالوانیزه فولادی ابعاد متنوعی دارد. اما این نردبان‌ها این قابلیت را دارند که حتی حداکثر با ابعاد ۶ متری نیز عرضه شوند. در نتیجه می‌توانید یک پروژه کابل کشی بسیار حرفه ای و ایده آلی را تکمیل کنید.

استفاده صحیح از اتصالات نردبان

استفاده صحیح از اتصالات نردبان

اتصالات نردبان کابل شامل دو بخش می‌شود که در برگیرنده اتصالات سازه ای و اتصالات بین نردبانهای کابل است. نمونه های اول قطعاتی می‌باشند که نردبان‌ها را به شکل پایدار در سازه نگه می‌دارند. اینها همان ساپورت نردبان کابل هستند. اما اتصالات دوم شامل انواع زانوها، سه راهی‌ها، رایزرها و دیگر قطعات مشابه می‌باشد. در کنار این‌ها از جوینت نردبان کابل برای اتصال مستقیم شاخه های نردبان‌ها به یکدیگر در یک مسیر مستقیم استفاده می‌شود.

فروش انواع نردبان کابل همراه با اتصالات در گروه صنعتی رفیع

گروه صنعتی رفیع طیف گسترده ای از انواع نردبان کابل را همراه با اتصالات آنها با بهترین قیمت و کیفیت به فروش می‌رساند. اصولا ما باید برنامه ریزی های دقیقی برای انتخاب و استفاده صحیح شاخه نردبان و اتصالات آنها داشته باشیم. زیرا‌ها این قطعات تعیین کننده نقشه شبکه کابل کشی ما هستند.

در کنار این‌ها تجهیزات دیگر پشتیبانی کابل شامل سینی های کابل، جعبه تقسیم‌ها، لوله فولادی، لوله pvc و همچنین لوله خرطومی‌ها در نمونه های مختلف عرضه می‌شوند. شما باید در زمان خرید یک مشاوره تخصصی دریافت کنید تا دقیقا بر اساس نوع پروژه شما بتوان به انتخاب قطعات مورد نیاز پرداخت.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین محصولات


آخرین مقالات