گروه صنعتی رفیع | تولید و عرضه کننده تجهیزات پشتیبانی کابل برق

جعبه تقسیم کف خواب چیست و چه مشخصاتی دارند؟

جعبه تقسیم کف خواب چیست و چه مشخصاتی دارند؟

جعبه تقسیم کف خواب چیست و چه مشخصاتی دارند؟

زمانی که میخواهید یک پروژه کابل کشی را در کف سازه احداث کنید باید قطعات و تجهیزات جانبی متعددی را مورد استفاده قرار دهید. این لوازم شامل ترانکینگ های کف خواب و جعبه تقسیم کف خواب می باشد که همگی در کنار هم می توانند یک سیستم یکپارچه و کاملا امنی را برای مسیریابی کابل ها در ناحیه کف ایجاد کنند. ویژگی ها و مشخصات گسترده ای را میتوان برای این باکس ها ذکر کرد. در ادامه مقاله به شرح آن می پردازیم.

متریال ساختاری جعبه تقسیم کف خواب

بهترین و باکیفیت ترین متریالی که برای ساخت انواع جعبه تقسیم کف خواب و سایر مدل های آن استفاده میشود آلیاژ فولاد گالوانیزه می باشد. این مواد به صورت ورقی هستند که دارای ضخامت کنترل شده می باشند. بنابراین ساختار فلزی آنها باعث افزایش وزن باکس یا جعبه تقسیم نمی شود. در کنار این ها شما یک جعبه تقسیم کاملا گالوانیزه شده را در اختیار دارید. این باکس ها در تمام بخش ها یعنی بدنه، درپوش ها، پایه ها دقیقا از همین مواد ساخته می شوند.

امروز ورق های گالوانیزه به عنوان یک ماده کاملا ضد خوردگی قابل استفاده در محیط های پرتنش می باشند. البته علاوه بر فولاد گالوانیزه امکان دارد برخی از شرکت های تولیدکننده از متریال استنلس استیل نیز استفاده کنند. طبیعتا قیمت و هزینه خرید این نوع از جعبه تقسیم های کف به نسبت بالاتر از مدل های گالوانیزه شده است. در یک پروژه کابل کشی در ناحیه کف باید متغیرهای گوناگونی را جهت انتخاب و خرید در نظر بگیرید. پس تنها در کابل کشی کف یکی از قطعات همین باکس های تقسیم هستند.

ابعاد و سایزبندی های متعدد جعبه تقسیم کف خواب

ابعاد و سایزهای متنوعی برای جعبه تقسیم کف خواب وجود دارد که هرکدام براساس نوع پروژه، حجم اتصالات داخلی تعیین میشوند. اما در حال حاضر این باکس ها معمولا در طول و عرض ۴۱۰* ۳۶۷ میلی متری طراحی و ساخته می شوند. این ابعاد استاندارد میباشند و میتوانید اتصالات گوناگونی را برای کابل های برق ایجاد کنید. این باکس ها به صورت چهار گوش می باشند و دارای عمق مناسب هستند. زمانی که همراه با انواع ترانکینگ ها یا داکت ها کف خواب فلزی آلیاژی استفاده میشوند کاملا همسطح آنها می باشند.

بنابراین پس از نصب و پیاده سازی نظم بالایی در شبکه ایجاد خواهد شد. سایز معرفی شده امکان دارد در برخی از شرکت ها قدری تغییر یابد. تغییر دیگری که بسیار به آن توجه میشود عمق یا ارتفاع این محفظه ها است. به این صورت که ارتفاع باکس از ۷۰ میلی متر تا نهایت ۱۲۵ میلی متر متغیر است. اما در مجموع محفظه های ایمن و ایده آلی را برای اتصالات برقی ایجاد خواهید کرد.

نکته دیگری که باید به آن توجه ویژه ای شود این است که جعبه تقسیم با باکس پریز یا جعبه پریز گالوانیزه تفاوت دارد. در واقع این دو امکان دارد یکی تلقی شود اما نوع کاربری آنها فرق دارد. به این صورت که از جعبه پریزها برای جای گذاری و نصب انواع ماژول ها و پریزهای مختلف استفاده میشود. حال آنکه جعبه تقسیم کف خواب همراه با ترانکینگ ها برای برقراری اتصالات بین کابل ها نصب میشوند.

ابعاد و سایزبندی های متعدد جعبه تقسیم کف خواب

امکان دسترسی سهل و آسان به داخل جعبه تقسیم کف خواب

جعبه تقسیم کف خواب به گونه ای طراحی شده است که شما میتوانید با برداشتن یک درپوش دایره ای شکل از محفظه باکس کاملا به اتصالات داخلی دسترسی داشته باشید. این درپوش ها نیز از ورق های گالوانیزه شده ساخته شده اند و می توانند در برابر اعمال نیرو و فشار تا یک محدوده خاصی مقاومت کنند.

اینکه شما به اتصالات داخلی دسترسی داشته باشید دلایل متعددی دارد. اولین مورد آن که میتوان به عیب یابی شبکه پرداخت. در صورتی که می خواهید تغییرات کلی را در شبکه ایجاد کنید روند سریعی را در پیش خواهید داشت. ابعاد این درپوش های دایره ای نسبت به کل محفظه باکس قدری کوچک تر است. لذا هیچ آسیبی به محل اتصالات وارد نمیشود.

نصب ترانکینگ یا داکت فلزی کف خواب به جعبه تقسیم ها

برای نصب و اتصال جعبه تقسیم کف خواب یک شبکه منسجم و یکپارچه از ترانکینگ های گالوانیزه احتیاج داریم. نام دیگر آنها در مواردی داکت فلزی است. اصولا داکت در ناحیه دیوار نصب می شوند, اما این محصولات با یک ساختار متفاوت و ابعاد بزرگتر و جنس آلیاژی محکم تر در کف سازه برای هدایت کابل ها استفاده میشوند.

نصب ترانکینگ کف خواب به چند عامل مهم بستگی دارد. اینکه شما چه مسیری از کابل ها را انتخاب کردید؟ وسعت پروژه چقدر است؟ به چه تعداد اتصالات احتیاج دارید؟ همگی روی شمار شاخه های ترانکینگ اثر مستقیم می گذارد. در نهایت ما باید در نظر بگیریم که جعبه تقسیم کف خواب، باکس پریز و همچنین ترانکینگ ها و جعبه تقسیم برق ساختمان با یک نقشه از پیش ترسیم شده مورد استفاده قرار می گیرند. لذا با انتخاب سایز مناسب ترانکینگ و باکس های مذکور یک مسیریابی دقیق از کابل ها را خواهید داشت.

امکان دسترسی سهل و آسان به داخل جعبه تقسیم کف خواب

قیمت جعبه تقسیم کف خواب

برای تعیین قیمت جعبه تقسیم کف خواب به چند پارامتر اساسی باید توجه داشته باشید. اینکه نوع متریال، آلیاژ استفاده شده در ساخت این باکس ها چیست؟ زیرا همه این باکس ها از فولاد گالوانیزه نیستند برخی از محصولات امکان دارد از فلز آلومینیوم و در مواردی استنلس استیل باشند.

هر دوی آنها کاملا ضد زنگ میباشند. ابعاد و سایزی که دارند. میزان ارتفاع و عمق داخلی، برند جعبه تقسیم کف خواب، از مواردی است که باعث تغییر قیمت محصول میشوند. این باکس ها جزو اساس و پایه شبکه های کابل کشی در ناحیه کف میباشند. بنابراین نصب و اتصال آنها لازم و ضروری است.

فروش تجهیزات پشتیبانی کابل در گروه صنعتی رفیع

اگر میخواهید  یک کابل کشی ایمن و با کیفیتی را در سازه موردنظر خود در نقاط مختلف سقف، دیوار و همچنین کف سازه و یا بافت داخلی تکمیل کنید گروه صنعتی رفیع کامل ترین خدمات را به شما ارائه میدهد. فروش انواع لوله برق، سینی کابل، نردبان کابل، ترانکینگ های گالوانیزه، جعبه تقسیم ها در مدل های گوناگون همگی از محصولات بسیار پرفروش در این مرکز هستند. برای دریافت مشاوره خرید و آگاهی از قیمت با ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین محصولات


آخرین مقالات