گروه صنعتی رفیع | تولید و عرضه کننده تجهیزات پشتیبانی کابل برق

انواع زانویی سینی کابل: مشخصات، مزایا و عوامل موثر روی قیمت

انواع زانویی سینی کابل: مشخصات، مزایا و عوامل موثر روی قیمت

انواع زانویی سینی کابل: مشخصات، مزایا و عوامل موثر روی قیمت

سینی های کابل به عنوان اساسی ترین قطعاتی هستند که در پروژه کابل کشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای نصب و اجرای این قطعات پشتیبانی کابل نیاز به مجموعه ای از اتصالات مختلف داریم. زانویی سینی کابل از جمله لوازمی است که به وفور در این گونه شبکه‌ها استفاده می‌شود. البته در کنار زانوها قطعات اتصال دهنده دیگری نیز وجود دارند که هر کدام بنا به اهداف مختلف انتخاب می‌شود.

اما آنچه که اهمیت دارد این است که ما بتوانیم از این اتصالات بطور صحیح در یک شبکه نصب سینی کابل استفاده کنیم تا علاوه بر حفظ امنیت در مسیرهای کابل کشی باعث پایداری آنها نیز شویم. به طور کلی ما دو نوع اتصالات را برای سینی های کابل می‌توانیم ذکر کنیم که عبارتند از اتصالات مرتبط با بین سینی و قطعات اتصال دهنده سازه ای هستند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد زانوها که جزو لوازم اتصال دهنده بین سینی‌ها هستند صحبت کنیم. این اطلاعات می‌تواند شما را در انتخاب صحیح این قطعات راهنمایی کند. پس تا پایان مقاله موارد ذکر شده را با دقت مطالعه فرمایید.

مزایای زانویی برای سینی کابل

یکی از مهم‌ترین اجزای سینی کابل، زانویی است. زانویی‌ها دارای تنوع زیادی از نظر زاویه هستند که این موضوع انعطاف پذیری بالایی را برای مسیردهی به کابل‌های برق می‌دهد. می‌توان این زانویی‌ها را با زاویه‌های متعدد ۳۰، ۴۵، ۶۰، ۹۰ و ۱۳۵ درجه خریداری کرد. بسته به نیاز می‌توان هر کدام از این زانویی‌ها را برای ایجاد زاویه انتخاب کرد و مورد استفاده قرار داد. عبور از دیوارها، ستون‌ها و تجهیزات دیگر با وجود زانویی‌ها به راحتی امکان پذیر است. با وجود این محصولات دیگر نیازی به برش کاری یا خم کاری سینی‌های کابل نیست و می‌توان یک مسیر صاف و ایمن را برای عبور سیم‌ها و کابل‌های مختلف در کارخانه‌ها، ساختمان‌های تجاری و غیر تجاری ایجاد کرد.

این زانویی‌ها می‌توانند با جنس‌های مختلفی از جمله فولاد، پلاستیک و آلومینیوم تولید شوند. این موضوع انعطاف پذیری برای استفاده از این زانویی‌ها را افزایش داده و اجازه می‌دهد تا با توجه به نیاز و بودجه هر کدام از آن‌ها را سفارش داد. استحکام بالا از جمله مشخصه‌ها و مزایای این زانویی‌ها است که اجازه نمی‌دهد کابل‌ها و سیم کشی‌های برق تحت تاثیر فشار و ضربه قرار بگیرند. این محصولات اگر با ورق فولادی گالوانیزه ساخته شوند، مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ زدگی خواهند داشت. حتی امکان استفاده از آن‌ها در محیط‌های روباز و مرطوب نیز وجود دارد.

مقاله پیشنهادی:   لوله گذاری برق ساختمان؛ نحوه انتخاب لوله و نصب

قیمت زانویی سینی کابل

یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای خرید زانویی سینی کابل، قیمت است. قیمت زانویی سینی کابل وابسته به فاکتورهای بسیار متنوعی است که از جمله آن‌ها می‌توان به کیفیت و ماندگاری این محصولات اشاره کرد. ضخامت این زانویی‌ها نیز بسته به نیاز قابل تغییر است. با افزایش ضخامت این زانویی‌ها، قیمت ورق‌های استفاده شده برای آن‌ها افزایش پیدا می‌کند و این موضوع باعث افزایش قیمت تمام شده زانویی سینی کابل خواهد شد.

زانویی‌های سینی کابل با جنس‌های مختلفی از جمله استیل ضد زنگ، ورق گالوانیزه فولادی و همچنین ورق سیاه تولید می‌شوند. در حال حاضر، گران‌ترین زانویی سینی کابل، زانویی گالوانیزه است که می‌تواند دوام و ماندگاری بسیار بالایی داشته باشد. با این حال سایر محصولات نیز برای قرارگیری در محیط‌های سربسته گزینه خوبی هستند. برای استعلام دقیق قیمت زانویی‌های سینی کابل، می‌توانید با کارشناسان ما در گروه صنعتی رفیع در ارتباط باشید.

زانوی سینی کابل ۹۰ درجه

یکی از اهداف مهمی که برای استفاده از زانویی سینی کابل دنبال می‌شود این است که این قطعات می‌توانند یک تغییر جهت ۹۰ درجه را بوجود آورند. در مسیرهایی که لازم است کابل‌ها به طور قائم هدایت شوند این زانوها کاربردی می‌باشند. البته زانوهای سینی کابل هم به صورت افقی و هم به شکل عمودی طراحی و ساخته می‌شوند.

نمونه هایی که در مسیر عمودی باعث تغییر جهت کابل‌ها می‌شوند به عنوان رایزرها یا زانوی سینی کابل عمودی شناخته می‌شوند. این مدل از قطعات نیز به صورت قائم باعث هدایت کابل‌ها خواهند شد. نوع طراحی این زانوها به شکلی است که باعث تغییر مسیر تدریجی کابل‌ها خواهند شد. یعنی کابل‌ها در زمان خم شدن یک روند تدریجی را خواهند داشت به این مفهوم که هیچ گونه آسیبی به کابل‌ها وارد نمی شوند.

مقاله پیشنهادی:   5 مرحله اصلی در تولید سینی کابل گالوانیزه

زانوی سینی کابل 90 درجه

زانوی سینی کابل ۴۵ درجه

در برخی از مواقع کابل‌ها با یک تغییر جهت ۴۵ درجه مسیریابی می‌شوند. این زانوها نیز براساس نوع نقشه کابل کشی شما طراحی و ساخته می‌شوند. زاویه ملایم تری دارند و باعث می‌شوند تا کابل های برق به آرامی مسیر خود را تغییر دهند. از لحاظ جنس و متریال ساختاری هیچ تفاوتی با مدل های ۹۰ درجه ندارند و هر دو از یک نوع متریال ساخته می‌شوند. نکته مهمی که باید مدنظر قرار دهیم این است که این زانوها بر اساس عرض سینی های کابل ساخته می‌شوند. در زمان خرید باید موضوع سایزبندی را نیز جزو اولویت های انتخاب قرار دهیم.

استفاده از ورق گالوانیزه در تولید زانویی سینی کابل

همانطور که برای ساخت تجهیزات سینی کابل از ورق های فولادی استفاده می‌شود. اتصالات آنها نیز از این نوع متریال بهره می‌برند. اصولا نمی توان شاخه های سینی را از یک نوع متریال و اتصالات آنها را نیز با آلیاژهای فلزی دیگر ساخت. طبق استانداردهای تعریف شده سینی‌ها و اتصالات آنها همگی از با کیفیت ترین ورق های فولادی تولید می‌شوند.

البته وجود یک پوشش گالوانیزه نیز علاوه بر افزایش مقاومت فلز باعث ضد زنگ شدن آنها می‌شود. این ورق‌ها از یک ضخامت به نسبت کنترل شده برخوردار هستند. بنابراین دچار افزایش وزن نخواهند شد و عوامل اجرایی به راحت می‌توانند این اتصالات سینی کابل را در زمان احداث شبکه کابل کشی مورد استفاده قرار دهند.

زانوی سینی کابل 45 درجه

نحوه استفاده از زانویی سینی کابل

تمامی قطعات اتصال دهنده از قبیل زانویی سینی کابل که در شبکه های کابل کشی با سینی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند همگی بصورت پیچ و مهره به شاخه های سینی متصل می‌شوند. در کنار زانوها ممکن است از انواع رابط سینی کابل نیز استفاده شود. در واقع اینها قطعات ساده ای هستند که باعث ادامه مسیر شاخه های سینی می‌شوند. اما برای ایجاد تغییر جهت یا انشعاب گیری، زانوها، سه راهی‌ها و حتی چهار راهی‌ها نیز انتخاب می‌شود.

پس ما برای استفاده از زانویی سینی کابل می‌توانیم از پیچ و مهره های مخصوص استفاده کنیم. این پیچ‌ها و مهره‌ها از طریق شیارها و حفره هایی که در بدنه زانوها وجود دارند به شاخه های اصلی متصل می‌شوند. بنابراین فرایند نصب چندان پیچیده ای را در اختیار در پیش ندارید.

مقاله پیشنهادی:   جعبه تقسیم ترمینال دار؛ محصولی پرفروش برای شبکه برق کشی

سایزبندی های گوناگون اتصالات سینی کابل

برای احداث یک شبکه پشتیبانی ایمن بر اساس شمار کابل‌ها باید به انتخاب سایز مناسب سینی کابل بپردازیم. اصولا سینی‌ها این قابلیت را دارند که تعداد زیادی از کابل‌ها را به صورت یکجا در سطح مقطع خود قرار دهند. در مسیر سینی ممکن است لازم باشد که از چندین سایز گوناگون استفاده شود. در کنار این‌ها اتصالات نیز چنین ویژگی هایی را دارند.

در حال حاضر سایزبندی هایی که برای سینی های کابل از لحاظ عرضی وجود دارد عبارتند از ۵ سانتی متر تا ۱۰۰ سانتی متر است. پس زانویی سینی کابل آن‌ها نیز در همین سایزبندی طراحی می‌شود. موضوع سایز به قدری اهمیت دارد که ما برای تاکید بیشتر چندین بار آن را ذکر کردیم تا خریداران توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

سایزبندی های گوناگون اتصالات سینی کابل

درپوش زانویی سینی‌ها

همانطور که برای شاخه های سینی درپوش بخش جداگانه ساخته می‌شود برای اتصالات آنها و همچنین زانوها نیز درپوشهای مقاومی طراحی می‌شوند. کابل‌ها اگر قرار است در محیط های پرتنش صنعتی مسیریابی و هدایت شوند نباید هیچگونه المان محیطی آنها را تهدید کند. پس با قرار دادن درپوش‌ها بر روی شاخه های سینی حتما باید اتصالات نیز دارای درپوش باشند. تولیدکنندگان در ابعاد بسیار دقیق برای زانوها نیز چنین درپوش هایی را با متریال ورق گالوانیزه ساخته اند تا شما یک پروژه کاملا ایمن، هماهنگ و استاندارد را داشته باشید.

فروش کامل ترین اتصالات سینی کابل در گروه صنعتی رفیع

گروه صنعتی رفیع در حوزه فروش سایزبندی های مختلفی از سینی‌ها و اتصالات آنها از قبیل زانوها، رایزرها، ردیوسرها، سه راهی‌ها و دیگر قطعات اتصال دهنده سازه ای، با ساختار کاملا هماهنگ در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. این قطعات طبق استانداردهای بین المللی تولید می‌شوند و تضمین کننده ایمنی شبکه کابل کشی هستند. البته اگر تمام المان های مرتبط با نصب بطور دقیق رعایت شود شما می‌توانید برای خرید انواع قطعات پشتیبانی کابل و آگاهی از قیمت سینی کابل با ما در تماس باشید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین محصولات


گلند کابل برنجی

گلند کابل برنجی

آخرین مقالات