گروه صنعتی رفیع | تولید و عرضه کننده تجهیزات پشتیبانی کابل برق

جایگزین سینی کابل؛ کاربردها، متریال و سایزبندی

جایگزین سینی کابل؛ کاربردها، متریال و سایزبندی

جایگزین سینی کابل؛ کاربردها، متریال و سایزبندی

با گسترش و ضرورت تامین امنیت برای شمار بالایی از سیم‌ها و کابل‌های برق، گروه‌های تولیدی مختلف یک محصول بسیار کاربردی و منحصر به فرد را با عنوان جایگزین سینی کابل یا سینی کابل مش طراحی کردند. این نوع از قطعات پشتیبانی سیم‌ها و کابل‌های برق متناسب با معماری سازه در نقاط مختلف قابل نصب هستند و شما می‌توانید یک مسیریابی دقیق و ایمنی را فراهم کنید. در ادامه مقاله در مورد ساختار آنها، موارد استفاده و ابعاد اطلاعات کاملی را ارائه می‌دهیم.

جایگزین سینی کابل چیست؟ (سینی کابل مش)

سینی کابل مش یا جایگزین سینی کابل نوعی سیستم مدیریت کابل است که معمولاً در محیط های صنعتی و تجاری برای پشتیبانی و سازماندهی کابل ها و سیم کشی های برق استفاده می شود. این سینی ها از یک ساختار شبکه مانند برخوردار هستند. ساخته شده از  مفتول های به هم پیوسته یا میله های فلزی می باشند که یک الگوی مشبک را تشکیل می دهند. طراحی باز این قطعات به گردش هوای کارآمد، اتلاف گرما و دسترسی آسان به کابل ها برای نگهداری و نصب بسیار کمک می‌کند.

آنها در اندازه‌ها و متریال های فلزی استاندارد برای سازگاری با شرایط محیطی مختلف در دسترس هستند. سینی ها را می توان در ارتفاعات سازه یا در امتداد دیوارها نصب کرد و روشی ایده آلم برای مسیریابی کابل ها هستند. سینی های کابل مش مدیریت کابل مقرون به صرفه ای را در مقایسه با سیستم های سنتی ارائه می دهند، زیرا به مواد کمتری نیاز دارند و سریعتر نصب می شوند.

سینی های کابل مش با دوام، سازگاری و کارایی خود به گزینه ای محبوب برای سازمان هایی تبدیل شده اند که به دنبال راه حل های قابل اعتماد و در دسترس مدیریت کابل در تاسیسات پیچیده الکتریکی هستند. به دلیل نوع ساختار خود شباهت زیادی به یک سبد مفتولی به هم پیوسته دارند. بنابراین می‌توانند وزن و بار مجموعه ای گسترده از سیم‌ها و کابل‌ها را تحمل کند.

مقاله پیشنهادی:   جعبه تقسیم برق ساختمان(مدل های روکار)؛ انواع سایزبندی

جایگزین سینی کابل چیست؟ (سینی کابل مش)

کاربردهای گسترده جایگزین سینی کابل

  1. تاسیسات صنعتی: سینی های کابل مش به طور گسترده در محیط های صنعتی مانند کارخانه های تولیدی، پالایشگاه ها و تاسیسات، فراوری موادشیمیایی، برای پشتیبانی کابل های برق متصل به ابزار دقیق‌ها استفاده می شوند.
  2. ساختمان تجاری: در ساختمان‌های تجاری مانند دفاتر و مراکز خرید، اجرای سینی کابل مش برای مدیریت شبکه پیچیده کابل‌های داده، کابل‌های برق و کابل‌های ارتباطی استفاده می‌شوند.
  3. مراکز داده: سینی های کابل مش در مراکز داده که شبکه متراکمی از کابل ها وجود دارد، بسیار پرطرفدارهستند. با توجه به ساختار مشبکی که دارند  می‌توانید انواع کابل‌های داده را برای مسیریابی و هدایت به سمت دستگاه‌ها و تجهیزات پشتیبانی کنید.
  4. زیرساخت های مخابراتی: جایگزین سینی کابل برای مدیریت کابل ها در تاسیسات مخابراتی از جمله دستگاه‌های مدیریت سیستم‌های تلفن و مراکز ارتباط داده مناسب هستند.
  5. نیروگاه ها: مدیریت کابل در نیروگاه ها برای اطمینان از توزیع ایمن و کارآمد برق بسیار مهم است. سینی های کابل مشبک به سازماندهی و پشتیبانی از شبکه گسترده کابل های برق در این گونه محیط‌های کاری کمک می کنند
  6. صنعت نفت و گاز: در تاسیسات نفت و گاز، که شرایط محیطی سختی وجود دارد، از سینی های کابل مشبک برای حمایت از کابل ها به گونه ای استفاده می شود که در برابر خوردگی و سایر چالش های محیطی مقاوم باشد. البته در برخی محیط‌های خاص از سینی مش استفاده می‌شود. چرا که نردبان‌ کابل و سینی های کابل بیشتر کارایی دارند.
  7. تاسیسات انرژی های تجدیدپذیر: جایگزین سینی کابل در تاسیسات انرژی خورشیدی و بادی برای مدیریت کابل کشی گسترده مرتبط با تولید و توزیع برق استفاده می شوند.
  8. زیرساخت های حمل و نقل: در امکانات حمل و نقل مانند فرودگاه ها و ایستگاه های قطار، سینی های کابل مشبک به سازماندهی و محافظت از کابل ها برای روشنایی، سیستم های امنیتی و سایر اجزای الکتریکی کمک می کنند.
  9. بیمارستان ها و مراکز درمانی: جایگزین سینی کابل در بیمارستان ها و مراکز مراقبت های بهداشتی برای مدیریت شبکه پیچیده کابل های مرتبط با تجهیزات پزشکی، سیستم های ارتباطی و سایر تاسیسات الکتریکی استفاده می شوند.
  10. آشپزخانه های تجاری: سینی های کابل توری را می توان در آشپزخانه های تجاری برای سازماندهی و پشتیبانی از کابل های برق متصل به لوازم و تجهیزات مختلف آشپزخانه استفاده کرد.
مقاله پیشنهادی:   بهترین تولید کننده سینی کابل در تهران | کیفیت بالا و ارزان

جایگزین سینی کابل از چه متریالی ساخته شده است؟

جایگزین سینی کابل از چه متریالی ساخته شده است؟

جایگزین سینی کابل معمولاً با استفاده از مواد فلزی مختلف برای اطمینان از دوام، استحکام و مقاومت در برابر خوردگی ساخته می شوند. مواد اولیه مورد استفاده در ساخت این سینی ها عبارتند از فولاد، فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل و آلومینیوم می باشد.

سینی های کابل مش فولادی اغلب از فولاد کربنی ساخته می شوند که پشتیبانی قوی برای بارهای سنگین و سطح بالایی از دوام دارند. آنها برای طیف گسترده ای از برنامه ها، از جمله تنظیمات صنعتی و تجاری مناسب هستند.

سینی های کابل توری فولادی ضد زنگ مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی دارند و آنها را برای محیط های خشن که قرار گرفتن در معرض رطوبت یا مواد شیمیایی نگران کننده است ایده آل می کند. این ماده طول عمر و نیازهای نگهداری کم را به همراه دارد. البته مدل‌های فولادی نیز دارای پوشش گالوانیزه هستند که کاملاً آنها را ضد زنگ می‌کند. از آنجایی که ورقه فولادی احتیاج به خم سینی کابل دارد. در مورد مفتول‌های مش این فرایند تولید وجود ندارد.

جایگزین سینی کابل آلومینیومی، سبک وزن و مقاوم در برابر خوردگی هستند و آنها را برای محیط هایی که وزن یک فاکتور حیاتی است مناسب خواهد کرد. سینی های آلومینیومی اغلب در صنایعی مانند هوافضا و پروژه های دریایی استفاده می شوند.

انتخاب مواد و متریال به نیازهای پروژه، شرایط محیطی و بودجه بستگی دارد. هر ماده دارای مجموعه ای از مزایای منحصر به فرد خود است باعث می‌شود بهترین کارایی را ی پشتیبانی از سیم‌ها و کابل‌ها در معماری‌های گوناگون سازه داشته باشند.

مقاله پیشنهادی:   سینی کابل PVC؛ نوع ساختار، ویژگی‌ها و کاربردها

ابعاد و سایزبندی سینی کابل مش

جایگزین سینی کابل در اندازه های مختلف برای پاسخگویی به نیازهای مختلف مدیریت کابل در محیط های صنعتی، تجاری تولید می‌شوند. ابعاد سینی های کابل مش معمولاً از نظر عرض، عمق و طول مشخص می شود. عرض های معمول از ۵۰ میلی متر تا ۹۰۰ میلی متر متغیر است، در حالی که عمق می تواند از ۲۵ میلی متر تا ۱۵۰ میلی متر متغیر باشد. طول سینی های کابل مش را می توان بر اساس نیازهای پروژه خاص سفارشی کرد، اما طول استاندارد اغلب از ۲ متر تا ۶ متر است.

انتخاب اندازه مناسب به عواملی مانند کمیت و اندازه کابل ها، چیدمان نصب و الزامات بار ناشی از کابل‌ها بستگی دارد. سینی‌های بزرگ‌تر برای مدیریت حجم بالاتر کابل‌ها یا قرار دادن بسته‌های کابل بزرگ‌تر مناسب هستند. در حالی که سینی‌های کوچک‌تر ممکن است در فضاهای محدود یا برای بارهای کابل سبک‌تر استفاده شوند. هنگام تعیین اندازه سینی های کابل مش ، برای اطمینان از سازگاری در بلندمدت، توجه به نقشه کابل کشی ضروری است.

ابعاد و سایزبندی سینی کابل مش

فروش کامل‌ترین تجهیزات پشتیبانی کابل در گروه صنعتی رفیع

تنوع بسیار بالایی از انواع قطعات و تجهیزاتی که در پروژه‌های کابل‌کشی استفاده می‌شوند در گروه صنعتی رفیع عرضه می‌شوند با توجه به اهمیت تامین امنیت برای مسیرهای کابل کشی علاوه بر ارائه قطعات کاملاً استاندارد طیف گسترده‌ای از اتصالات را نیز متناسب با نوع شبکه و سیستم هدایت کابل به فروش می‌رسند. کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره جامع برای ایجاد یک تجربه خرید موفق به مشتریان گرامی می‌باشند. لذا جهت دریافت اطلاعات بیشتر با این مرکز در تماس باشید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


آخرین محصولات


گلند کابل برنجی

گلند کابل برنجی

آخرین مقالات